Ważne ogłoszenia !!!

26.VI.2014r. Zakończenie roku szkolnego

Dnia 26.VI.2014r.w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych kolegów i koleżanki.

Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i pani Dyrektor docenili gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy ukończenia grupy przedszkolnej i ukończenia przedszkola.

25.VI.2014r.Piknik Rodzinny

Dnia 25.VI.2014r.w Przedszkolu Nr4 w Sokółce odbył się piknik rodzinny, w którym udział wzięły przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i innymi członkami rodziny.

Pracownicy przedszkola przygotowali szereg atrakcji dla miłośników zabaw. Były tańce, zabawy na świeżym powietrzu, dmuchane zamki, basen z piłkami itp. Dzieci rozwijały koordynację ruchową oraz uczyły się zachowania w grupie. Znakomita aura sprzyjała wszelkim zabawom na świeżym powietrzu.

Nie zabrakło bufetu ze zdrową żywnością – pysznymi owocami i innymi smakołykami.

Przedszkolaki bawiły się znakomicie, a rodzice nie kryli zadowolenia.

23.VI.2014r.W Straży Pożarnej

W dniu 23.VI.2014r.Dzieci z Przedszkola Nr 4 były na pełnej wrażeń wycieczce do Straży Pożarnej w Sokółce. Zobaczyły jak wygląda wóz strażacki, sprzęt gaśniczy, a przede wszystkim dowiedziały się jak zachować się , gdy są świadkami wypadku lub pożaru. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratunkowo-gaśniczych.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i z pewnością pozostanie długo w pamięci dzieci.

23.VI.2014r.Goście w „Pajacykach”

Dnia 23.06.2014r. młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce spotkała się z dziećmi z grupy „Pajacyki”. Przedszkolaki wysłuchały bajki p.t.: „Franklin idzie do szkoły”. Składały wyrazy z rozsypanki literowej oraz segregowały na czas figury geometryczne. Miłe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Policja w przedszkolu Nr 4 w Sokółce

Dnia 18.06.2014r w Przedszkolu Nr 4 na zaproszenie Pani Dyrektor przyjechały Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Panie policjantki przybliżyły dzieciom szczegóły swojej pracy. Podczas spotkania maluchów, dowiedziały się, jak należy się zachować w niebezpiecznych sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc w razie niebezpieczeństwa. Policjantki przypomniały dzieciom numery alarmowe, uświadomiły, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Okazało się, że dzieci nie miały problemu z podaniem prawidłowego numeru alarmowego na policję, straż pożarną i pogotowie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci, cieszyła się prezentacja sprzętu policyjnego: kajdanek, lizaka policyjnego, odznaki. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć policyjna czapkę oraz posiedzieć w policyjnych radiowozie. Dzieci otrzymały od Pań pamiątkowe zakładki. Po takim spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem. Od dzisiaj każdy maluch wie, że policjant jest jego przyjacielem, który chętnie i zawsze służy pomocą.

17.VI.2014r.W SP Nr1

Dnia 12 i 17.2014r.starszaki z naszego przedszkola odwiedziły Szkoły Podstawowe Nr1 i Nr2 w Sokółce, w których od września rozpoczną naukę.

Dzieci uczestniczyły w lekcji, ćwiczyły na hali sportowej. W SP Nr1 obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II p.t.: „Wiosna w Smerfolandzie”.

Straż Graniczna w Przedszkolu Nr 4

W dniu 17.06.2014r Miło było nam gościć w przedszkolu funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dzieci zadawały pytania dotyczące pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Część spotkania dotyczyła prezentacji sprzętu, w który wyposażony jest każdy funkcjonariusz. Każde dziecko miało możliwość zobaczenia, dotknięcia np. kajdanek, lornetki oraz założenia specjalnych  kamizelek kuloodpornych. Każde dziecko mogło obejrzeć z bliska i dotknąć wszystkich rzeczy. Jednak nie wszyscy byli tak odważni. Funkcjonariusze zademonstrowali w jaki sposób zakuwają w kajdanki przestępców- w tę rolę wcielili się chłopcy. Dzień minął bardzo szybko. Na zakończenie funkcjonariusze Straży Granicznej podarowali maluchom książeczki do kolorowania związane z ich pracą. Dzieci były bardzo uszczęśliwione nowym doświadczeniem i dziękowały za chwile spędzone w towarzystwie gości. Z niecierpliwością będą czekały na dzień, w którym znowu nas odwiedzą.

15.VI.2014r. „Pajacyki” na scenie

Dzieci z grupy „Pajacyki” miały okazję wystąpić podczas obchodów Dni Sokółki z przedstawieniem p.t.: „Spotkanie bajek”. Zaprezentowane zostały m.in. bajki: „Czerwony Kapturek”, „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”. Cały występ rozpoczęty i zakończony został wspólną piosenką. Rodzice jak i dzieci świetnie się bawiły.