Ważne ogłoszenia !!!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Dnia 27.06.2013r. o godz.10:30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały piosenki, wiersze oraz tańce. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę, a  dzieciom odchodzącym  z przedszkola życzyła samych sukcesów w szkole. Wszystkim zebranym gościom i dzieciom udanych, słonecznych wakacji.

STRAŻ GRANICZNA W PRZEDSZKOLU 2013

W dniu 26.06.13r. w naszym przedszkolu gościła Straż Graniczna. Funkcjonariusze Straży (niektórzy rodzice naszych dzieci!) przedstawili zarysy swojej pracy i opowiedzieli o  ważnej roli w ochronie granic państwa. Dzieci miały okazję włożyć kamizelki kuloodporne, kaski, kajdanki i inne akcesoria potrzebne w pracy funkcjonariuszom Straży Granicznej. Największym zainteresowaniem cieszyła się kamera termowizyjna i samochód więźniarka.

WYCIECZKA DO SZKOŁY CZERWIEC 2013

Każdego roku starszaki odwiedzają szkołę podstawową .W tym roku dnia 24 czerwca 2013r. wybrały się do Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. Przywitała ich nauczycielka klas I-III pani M. Rogowicz i zapoznała z poszczególnymi pomieszczeniami w szkole( sale lekcyjne, pracownia komputerowa, czytelnia, szatnia) i ich przeznaczeniem. Dzieci były bardzo zainteresowane, niektóre najchętniej  już od teraz zostałyby w szkole!

SPORTOWE POWITANIE LATA

21 czerwca 2013r. na boisku OSiR w Sokółce odbyło się Sportowe Powitanie Lata. Z tej okazji rozegrany został turniej piłki nożnej. Drużyna 5-6-latków zajęła III miejsce.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2013

20 czerwca2013r, grupę „Pajacyków” odwiedziła młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (klasa PDP). Przeczytała dzieciom bajkę psychoedukacyjną „Jak pachną kolory?” opowiadającą o różnych aspektach niepełnosprawności dziecięcej.

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

14 czerwca 2013r. dzieci z wszystkich grup Przedszkola Nr4 miały możliwość zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W  tym celu została zorganizowana wycieczka do Straży Pożarnej w Sokółce. Przedszkolaki  mogły oglądać pomieszczenie, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach, umundurowanie oraz sprzęt gaśniczy niezbędny w każdym wozie strażackim. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość lania wody wężem strażackim oraz zobaczenie sposobu zjeżdżania strażaków po rurze, gdy wzywa ich alarm. Po powrocie do przedszkola większość chłopców zdeklarowała, że w przyszłości zostaną strażakami.

Dzień Dziecka w Fikolandzie

W dniu 4 czerwca2013r. w związku z Dniem Dziecka nasze dzieci bawiły się w Fikolandzie w Białymstoku. Baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry, konkursy i zabawy taneczne dostarczyły   wielu emocji. Krótki odpoczynek i posiłek w Mc Donald’s  pozwolił zregenerować siły. Po powrocie do przedszkola dzieliliśmy się wrażeniami z wyjazdu.

W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

28 maja dzieci z grupy „Baloniki” i „Pajacyki” odwiedziły zakład krawiecki. Pani Ania Cz. Opowiedziała o swojej pracy, pokazała jak się zszywa materiał, obrębia, robi dziurki na guziki. Dzieci zostały obdarowane skrawkami tkanin, które wykorzystały w pracy plastycznej w przedszkolu.