Ważne ogłoszenia !!!

WYCIECZKA DO POCZOPKA

25.06.2015 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Poczopka. Niewątpliwe atrakcje tego leśnego kompleksu to m.in. muzeum przyrodnicze, spacer ścieżkami edukacyjnymi i rozpoznawanie śladów dzikich zwierząt, oglądanie barci, podpatrywanie ptaków w wolierach (różne gatunki sów) oraz na łące – bocianów, łabędzi, kaczek, gęsi. Spacer i leśne powietrze zaostrzyło apetyty i własnoręcznie upieczone na ognisku kiełbaski smakowały wybornie. Poczopek – jest od kilku lat ulubionym miejscem wyjazdów dzieci z przedszkoli sokólskich.

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się 24.06.2015 roku. Dzieci zaprezentowały część artystyczną tańce, piosenki, wiersze. Najbardziej wzruszającym momentem dla rodziców był polonez w wykonaniu odchodzących dzieci z przedszkola. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła wszystkim dzieciom i rodzicom udanych wakacji.

SPOTKANIE Z HIGIENISTKĄ STOMATOLOGICZNĄ

Dnia 19.VI. 2015 roku w przedszkolu odbyło się lakierowanie zębów. Przed zabiegiem p. Ania N. higienistka stomatologiczna z Białegostoku wygłosiła dzieciom pogadankę o tym, jak ważna jest odpowiednia dbałość o uzębienie. Dzieci uświadomiły sobie, że zdrowe zęby to zdrowy cały organizm.

STRAŻ GRANICZNA W PRZEDSZKOLU

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kuźnicy byli gośćmi w naszym przedszkolu. Opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt jakim na co dzień się posługują. Największą atrakcją był pies służbowy, którego zadaniem jest odnajdywanie środków odurzających.

BALONIKI, PIŁKI I MISIE W SZKOLE

Dnia 15 i  18 VI. 2015 roku dzieci starsze odwiedziły Szkoły Podstawowe Nr 1 i Nr 2 w Sokółce. Wycieczka do szkoły- to poznawanie najbliższego środowiska społecznego, budynku szkoły, przybliżenie dzieciom miejsca ich przyszłej nauki.

Dzień sportu

19.06. 2015 roku odbył się Dzień Sportu. Na początku wystąpiły cheerleaderki z grupy „Baloniki“ i zatańczyły „Wiosenny taniec“. Po wspólnej rozgrzewce przy skocznej muzyce rozpoczęły się zawody między grupami: slalom między pachołkami, biegi w workach, skoki na piłkach, wyścigi w tunelach, przeciąganie liny. Wielką radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy. Dzień Sportu zakończony został witaminową przekąską.

Spotkanie z policją

17.06.2015 roku na plac przedszkolny przyjechały radiowozy oraz motory policyjne. Funkcjonariusze Policji przypomnieli dzieciom jak należy bezpiecznie bawić się podczas wakacji. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze radiowozu a także wsiąść na motory policyjne.

WIZYTA U PANI BURMISTRZ

W dniu 03.06.2015 roku wszystkie dzieci z przedszkola odwiedziły Panią Burmistrz, aby podziękować za otrzymane słodkości na Dzień Dziecka i wręczyć kwiatową laurkę. Zwiedziły gabinet Pani Burmistrz, przeprowadziły krótki wywiad. Na zakończenie zrobiły pamiątkowe zdjęcie.