"Hej, kolęda!" - Teatr "CoNieco" z Białegostoku.

Prawdziwy klimat wigilijnej nocy stworzył nam swoim przedstawieniem zatytułowanym "Hej, kolęda!" - Teatr "CoNieco" z Białegostoku. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w spektaklu manipulując kukiełkami uosabiającymi główne postaci kolędnicze.

Występ Zespołu Integracyjnego "Mazowiacy" z Warszawy

Występ Zespołu Integracyjnego "Mazowiacy" z Warszawy, który dzieci z naszego przedszkola obejrzały w sokólskim kinie,wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Bajkowe postaci, barwne stroje, rekwizyty i świetna oprawa muzyczna zachwyciły widownię, na której zasiadały m.in. władze miasta. Dzieci pełne wrażeń i marzeń o Mikołaju, prezentach i świętach,wróciły do przedszkola.

Spotkanie z Leśnymi Duszkami.

"Spotkanie z Leśnymi Duszkami"- to temat zajęć podsumowujacych realizowany w grupie III program autorski z edukacji ekologicznej. Przygotowane metodą projektowania okazji edukacyjnych zajęcie, stwarzało niewątpliwie warunki do zastosowania przyswojonej przez dzieci wiedzy w praktyce. Wiedziały m.in. jak pomóc spragnionym zwierzętom i potrafiły zbudować prosty filtr do wody. Bezbłędnie segregowały śmieci do odpowiednich pojemników sprzątając las, wybawiając tym samym Leśne Duszki z kłopotu. Znają budowę drzewa, znaczenie lasu - na jesiennych wycieczkach poznawały jego walory. Znają trudne pojęcia, np.: ekologia, recykling. Przyswojone zachowania proekologiczne stosują w życiu codziennym dbając o segregację śmieci w domu oraz przystępując do różnorodnych akcji ogólnopolskich jak zbiórka zużytych baterii i inne.

Na deszczowe dni dobre są zabawy w teatr.

Na deszczowe dni dobre są zabawy w teatr. Grupa III zaprosiła dzieci z przedszkola na przedstawienie p.t."Dziupla" przygotowane w teatrzyku cieni wg specjalnie opracowanego scenariusza w oparciu o opowiadanie W. Bianki. Ekran, sylwety, elementy scenografii przygotowały dzieci wspólnie z nauczycielką. W ten sposób kolejny rodzaj teatru poznały dzieci również od strony technicznej. Małych artystów nagrodzono gromkimi brawami. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne przedstawienia!

Audycja muzyczna "O małym Frycku i dużym Chopinie".

W dniu dzisiejszym w przedszkolu odbyła się audycja muzyczna "O małym Frycku i dużym Chopinie". Dzieci poznały życie i twórczość wybitnego polskiego kompozytora.

Projekcja pt. "Jesień w Puszczy Knyszyńskiej"

W naszym przedszkolu odbyła się projekcja pt. "Jesień w Puszczy Knyszyńskiej". Została ona przygotowana i przedstawiona przez Panią Jolantę Ryś - Instruktora ds Edukacji, Turystyki i Rekreacji w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały faunę i florę Puszczy Knyszyńskiej.

Kraina Smyka.

Dzieci młodsze (3-4 latki) bawiły się w "Krainie Smyka" (Centrum Zabaw i Edukacji w Białymstoku). Po wesołych figlach miały posiłek w Mc Donalds. Zmęczone ale szczęśliwe wróciły do przedszkola w którym podzieliły się swoimi wrażeniami.

Dni lasu.

Z okazji Dni Lasu dzieci 5-6 letnie wyjechały na wycieczkę do Czarnej Białostockiej. Spotkały się z leśnikami, którzy pokazali im wystawy poroży, trofea myśliwskie, wyłuszczarnie. Przedszkolaki miały okazję przejechać sie kolejką wąskotorową po Puszczy Knyszyńskiej. Tam czekała ich niespodzianka: ognisko i pieczenie kiełbasek. Następnie pan leśniczy oprowadził dzieci po lesie, w którym pokazał żeremie bobrów i opowiedział o ich zwyczajach oraz o korzyściach jakie przynosi las i konieczności dbania o przyrodę. Dzieci obejrzały szkółkę leśną. Do przedszkola przyjechały z prezentami od leśników w postaci przyborów szkolnych. Wycieczka na długo pozostanie im w pamięci.