Serdeczne pozdrowienia

"Z serdecznym pozdrowieniem dla wspaniałego zespołu wychowawczyń Przedszkola Nr 4 z Panią Irena na czele od autorki" - taką dedykacją w książce swojego autorstwa pozostawiła nam Pani Irena Conti Di Mauro dzisiejszy gość naszego przedszkola, z zawodu dziennikarka, autorka książek poetyckich, reportaży literackich i opowiadań.
Za swoją twórczość i działalność w dziedzinie zbliżania kultury polskiej i włoskiej uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami we Włoszech i w Polsce.
Za działalność humanitarną na rzecz dzieci otrzymała nagrodę Victoria 2002, statuetkę Dziecięcej Nagrody SERCA od Świdnickich dzieci.
W 2007 roku została Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Irena Conti Di Mauro jest członkiem Akademii Historii i Literatury Słowiańskiej im. Adama Mickiewicza w Bolonii,
Członkiem honorowym Akademii Sztuki i Literatury "CRISALIDE" w Katanii,
członkiem honorowym Akademii św. Łukasza w Antwerpii,
i członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu w Warszawie,
od dziś jest przyjacielem naszego przedszkola.

Podczas spotkania dzieci recytowały i czytały wiersze poetki, których treść zilustrowały barwnymi pracami.
Pani Irena Conti opowiedziała m.in. o wielkim przyjacielu dzieci Januszu Korczaku, który porównywał je do poety mówiąc:

"...Poeta jest to człowiek
który sie bardzo weseli
i bardzo martwi i łatwo sie gniewa
i bardzo kocha
który silnie czuje wzrusza się
i współczuje i takie są dzieci "

Jej poetyckie wspomnienie o nim zawarła w tomiku poezji pt. "I co teraz z tą miłością"
Dziękując za spotkanie, dzieci przekazały na pamiątkę ręcznie wykonane upominki - piękny bukiet kwiatów w wazonie i barwną laurkę z wpisem pamiątkowym.
To spotkanie pozostawi serdeczne i mądre ślady w myśleniu i odczuwaniu dzieci.