Klauzula informacyjna – RODO

Klauzula informacyjna – RODO- dla rodziców

Szanowni Rodzice !

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO/GDPR) oraz Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych,
 uprzejmie informuję, iż Przedszkole  nr 4 w Sokółce przetwarza następujący zakres Państwa danych osobowych: imię i nazwisko dziecka, data urodzenia, miejsce urodzenia, adres zamieszkania lub pobytu i adres korespondencyjny, PESEL, imiona i nazwiska rodziców, adres e-mail, numery telefonów, miejsce i adres pracy rodziców lub opiekunów prawnych, treść orzeczenia bądź opinii Poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz orzeczeń i zaświadczeń lekarskich, płeć, stan zdrowia, informacja nt. uczęszczania na zajęcia religii, informacja nt. specjalnych potrzeb edukacyjnych, wizerunek dziecka - tylko w przypadku wyrażenia zgody rodziców na przetwarzanie wizerunku ich dziecka.
Dane pozyskane w wyniku przeprowadzonych czynności rekrutacyjnych oraz w trakcie wypełniania przez przedszkole obowiązków wynikających z prawa oświatowego. Dane osobowe przetwarzane są w związku z działalnością przedszkola na podstawie przepisów oświatowych (ustawa Prawo oświatowe, ustawa o systemie oświaty , ustawa o systemie informacji oświatowej, rozporządzenie MEN w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji, ogół aktów prawnych dotyczących pomocy psychologiczno-pedagogicznej).

W świetle powyższego pragniemy Państwa poinformować, że:
1.    Administratorem danych osobowych jest Przedszkole nr 4 w  Sokółce (dalej: Administrator), reprezentowane przez dyrektora przedszkola, z siedzibą ul. Kołłątaja 22, 16-100 Sokółka. Kontakt do administratora: telefon 85-711-24-66, e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , listownie za pomocą poczty na adres przedszkola.
2.    Inspektorem Ochrony Danych jest Aneta Protasiewicz. Kontakt: telefon 85-711-24-66, listownie za pomocą poczty na adres przedszkola.
3.    W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Państwu prawo do:
•    żądania od Administratora dostępu do Państwa danych osobowych, ich sprostowania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych, przenoszenia danych osobowych,
•    wniesienia skargi do organu nadzorczego w związku z niezgodnym przetwarzaniem danych,
•    cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych – dotyczy tylko zgody na udostępnienie danych, których przetwarzanie nie jest wymogiem ustawowym, jeżeli wcześniej taka zgoda została wyrażona.
•    Dane osobowe dzieci nie podlegają profilowaniu
4.    Dane osobowe dzieci będą przechowywane przez okres pobytu w Przedszkolu nr 4 w Sokółce oraz po tym czasie przez okres wskazany w przepisach szczególnych.
5.    Informuję również, że Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Administrator Danych Osobowych

Wyżywienie

Jadłospis w Przedszkolu nr 4 w Sokółce

na okres 17.09. - 28.09.2018

Dzień

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

Bułka, masło, wędlina, papryka, kawa inka(1,2)

Zupa ryżowa, ziemniaki, kiełbasa biała pieczona, mizeria z ogórka,  kompot (1,2,3,6)

Płatki kukurydziane mix z mlekiem, marchewka w kawałku(2)

Wtorek

Chleb wiejski, pasta rybna, ser  żółty, ogórek małosolny, herbata z cytryną(1,2,4)

Zupa jarzynowa, kasza jęczmienna, szynka w sosie własnym, pomidor z cebulką, kompot (1,2,3,6)

Sałatka owocowa z jogurtem, paluszki lajkonik (1,2,3)

Bułka baton, serek topiony, pomidorki koktajlowe, kawa inka(1,2)

Zupa z cieciorki, ryż, schabowy z fileta kurczaka, sur. marchewka z chrzanem, kompot (1,2,3,6)

Zupa mleczna płatki ryżowe, chrupki kukurydziane, owoc (2)

Chleb, masło, pasztet, rzodkiewka, kawa inka(1,2)

Zupa pęczak z fasolą, babka ziemniaczana z mięsem, ogórek kiszony, kompot (1,2,3,6)

Twarożek na słodko, bułeczka, herbata owocowa, owoc (1,2,3)

Chleb, masło, wędlina, pomidor, herbata (1,2,3)

Zupa  barszcz ukraiński, naleśniki z serem, kompot, owoc(1,2,3,6,)

Jogurt naturalny do picia, krakersy, owoc(1,2,3)

Chleb, masło, wędlina, ogórek konserwowy, kawa inka

Zupa groszkowa, makaron razowy z mięsem, ogórek zielony, kompot (1,2,3,6)

Ryż z jogurtem, owoc (2)

Wtorek

Płatki śniadaniowe z mlekiem, paluch z dżemem, owoc(1,2,3)

Zupa brokułowa, ryż, filet z indyka pieczony, sur. z kapusty pekińskiej, kompot (1,2,3,6)

Chleb, masło, wędlina, rzodkiewka, kawa inka(1,2)

Chleb, masło, jajecznica, szczypiorek,  herbata owocowa(1,2)

Zupa krupnik, ziemniaki, bigos z kiełbaską,  kompot , owoc(1,2,3,6)

Mini rogaliki, kakao, owoc    ( 1,2)

Bułka, masło, kabanosy, ogórek zielony, kawa inka (1,2,4)

Zupa szczawiowa z jajkiem, kopytka z serem, kompot , owoc(1,2,3,6,)

Wafle z marmoladą, herbata owocowa, owoc

Chleb, masło, parówka na gorąco, ketchup, kawa inka(1,2)

Zupa pomidorowa z ryżem, ziemniaki, filet z ryby pieczony, sur. rzodkiewka ze szczypiorem w śmietanie, kompot (1,2,3,4,6,)

Makaron z truskawkami, mleko (1,2)

Zastrzega się drobne zmiany w jadłospisie.

Kalendarz imprez i wydarzeń 2017/2018

KALENDARZ IMPREZ I WYDARZEŃ

• Światowy Dzień Przedszkolaka – 20 wrzesień
  • Zdrowo i Kolorowo - październik